Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Policie zadržela dvě osoby podezřelé z vraždy manželů na Písecku

Písek 22. ledna (ČTK) – Policie zadržela dvě osoby podezřelé z vraždy manželů na Písecku. Podezřelí jsou zajištění v zahraničí a policie jedná o jejich vydání. Více informací policie k případu zatím nezveřejní, řekla ČTK její mluvčí Lenka Krausová. Mrtvé manžele nalezl na začátku ledna v jejich mobilním domě u obce Dobešice na Písecku syn zavražděných.

Podezřelí jsou zajištěni v zahraničí v cele. Policisté nechtějí zatím zveřejnit ani jejich pohlaví, ani to, v jaké zemi osoby zajistili, ani zda se jedná o Čechy nebo cizince. „Ve věci probíhá takzvaně extradiční řízení,“ uvedla Krausová. Na jeho základě se rozhodne, zda podezřelé osoby získá česká policie, která by je potom vyslechla.

Devětapadesátiletý muž a jeho o pět let mladší manželka měli trvalé bydliště na jiné adrese, než na které byli zavražděni. V mobilním domě u Dobešic však trávili většinu svého času. Policisté zatím neznají motiv činu. Manžele patrně zavraždili v neděli 7. ledna a jejich syn je nalezl o den později.

rek sd

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3