Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Policie obvinila řidiče ze zavinění smrtelné nehody u Rodvínova

Rodvínov – Ze zavinění listopadové smrtelné nehody u Rodvínova na Jindřichohradecku obvinili kriminalisté 66letého řidiče Peugeotu 307. Původním podezřelým přitom byl řidič Škody Felicie, který utrpěl při střetu těžké zranění. Jeho spolujezdec na předním sedadle zemřel, další spolucestující vzadu rovněž utrpěl těžká zranění.

Policejní mluvčí Hana Millerová zmínila, že skutečného viníka policisté zjistili po zadokumentování nehody na místě samém, výslechu všech zúčastněných včetně svědků a zejména na základě znaleckého posudku z oboru dopravy.

„Již obviněný řidič  se pravděpodobně plně nevěnoval řízení a nesledoval situaci v provozu. Patrně přehlédl před ním jedoucí Škodu Felicii, do které zezadu narazil. Felicia  byla odražena do protisměrného jízdního pruhu, kde následně do jejího pravého boku narazil protijedoucí automobil  Fiat Ulysse. Peugeot 307 po střetu vjel vpravo mimo vozovku,“ popsala mluvčí.

Zranění utrpěli posádky všech tří aut. Nejhůře dopadli cestující felicie. Muž, žena a její syn ve fiatu vyvázli s lehkými zraněními, stejně jako řidič peugeotu.

„Obviněný řidič je nyní policejním komisařem trestně stíhán na svobodě pro trestné  činy usmrcení z nedbalosti  a těžké ublížení na zdraví z nedbalosti. V případě soudem prokázané viny mu hrozí trest odnětí svobody v rozmezí jeden rok až šest let,“ dodala mluvčí Millerová.

Nehoda u Rodvínova. Foto: Policie ČR

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3