Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Policie obvinila čtyři lidi z krácení daně v obchodu s elektrozbožím

České Budějovice (ČTK) – Pro podezření z krácení daně v jihočeském obchodě s elektronickým zbožím obvinili kriminalisté čtyři lidi. Svým jednáním podle policie způsobili státu škodu převyšující 42 milionů korun. Dnes o tom na webu informoval policejní mluvčí Jiří Matzner.

O podezření na závažný daňový podvod informovali kriminalisté a celníci letos v červnu. Název podezřelé firmy nezveřejnili, podle informací ČTK šlo o e-shop levneelektro.cz, který už ukončil činnost.

Detektivové viní šestatřicetiletého jednatele a výkonného ředitele společnosti z toho, že sjednal a řídil obchodní spolupráci s další, účelově zřízenou firmou. Jejím jednatelem a majitelem byl druhý obviněný, šestačtyřicetiletý muž z Prahy, který podle kriminalistů neodváděl daň z přidaného hodnoty (DPH) za uskutečněné obchody.

„Reálně bylo zboží pořizováno od polských prodejců a dodáváno přímo do skladů společnosti E… s.r.o., kdy následně bylo prodáváno za ceny nižší než pořizovací,“ uvedl Matzner. Fakturačně však bylo zboží dodáváno prostřednictvím druhé firmy. „Ta se stala později zcela nekontaktní, a to pouze za účelem nelegální možnosti čerpání nadměrného odpočtu DPH,“ doplnil mluvčí.

Další dva obvinění lidé figurovali ve firmách, které měly podle kriminalistů za cíl zneprůhlednit nezákonné podnikání. Některé z těchto společností byly následně převedeny na bulharské občany.

Čtyři lidé čelí obvinění ze zvlášť závažného zločinu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby. Podle kriminalistů svým jednáním způsobily státu škodu přes 42 milionů korun.

Ilustrační snímek. Foto: whiteshadow.blog.cz

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3