Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Policie dostala nové vybavení na ověřování platnosti dokladů

Jižní Čechy – Jihočeská cizinecká policie dostala speciální vozidlo Mercedes Benz Sprinter s pohonem 4 x 4. Jeho cena včetně vybavení je zhruba 5, 3 milionu korun.

„Máme tu tu například videospektrální komparátor, kde můžeme zkoumat doklady pod různými druhy světelného spektra. A to buď při vrchním dopadajícím světle, při šikmém světle, nebo doklady zkoumáme v průsvitu a ultrafialovým zářením, to znamená rekci jejich materiálu a zabezpečovacích prvků,“ popisuje komisař Petr Kučera.

Automobil je pojízdná mobilní kancelář a je vysoce specializovaný na technické zkoumání různých osobních dokladů, písemností a cenin. Policisté tak při kontrole velmi rychle zjistí, zda jsou doklady pravé nebo padělané.

„Jedná se o vozidlo, které slouží pro komisaře a praporčíky cizinecké policie v rámci hranic s Českou republikou, Rakouskou a Německou spolkovou republikou,“ říká policejní mluvčí Milan Bajcura.

Dále je vůz například vybaven termovizní kamerou, stereomikroskopem, fotografickým vybavením, napojením na policejní databáze a notebooky.

„Je tam výsuvná věž, která může sloužit jako osvětlení a také kamera, která monitoruje terén,“ dodává mluvčí Bajcura.

Tento typ vozidla policie průměrně používá zhruba patnáctkrát za měsíc.

Shengenbusy čtvrté generace vycházejí především ze zkušeností samotných policistů, kteří používali předchozí typy vozidla. Automobil nové generace je přizpůsobený potřebám policistů tak, aby jeho využití pro ně bylo co nejefektivnější.

Petr Kučera s novou technikou. Foto: TV Jéčko

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3