Jsme všude na jihu Čech.

G-Car České Budějovice

Policejní manévry v Budějovicích má na svědomí údajný střelec

České Budějovice – Policisté v neprůstřelných vestách ve středu 17. května odpoledne evakuovali stovky lidí v okolí českobudějovického parku Stromovka. V přilehlém okolí se tvořily i dlouhé dopravní kolony. Co bylo příčinou mimořádného opatření?

V okolí nákupního centra v ulici Na Sádkách a parku Stromovka v Českých Budějovicích se pohybuje muž se střelnou zbraní. Anonymní telefonát na linku 158 spustil ve středu 17. května odpoledne mimořádné policejní opatření, které lidé v krajském městě nepamatují. Ohrožený prostor obsadí zakuklenci se samopaly, dopravu usměrňují strážníci v neprůstřelných vestách. V blízkosti jedné z nejrušnějších křižovatek v Budějovicích se začínají tvořit dlouhé kolony.

„Jedná se o anonymní oznámení občana, který vyhrožoval použitím střelné zbraně. Na místo se sjelo několik desítek policistů, jak z krajského ředitelství Policie ČR Jihočeského kraje, tak strážníků Městské policie České Budějovice. Prostor je evakuován, konkrétně nákupní centrum Kaufland a přilehlý lesopark,“ řekl ve středu jihočeský policejní mluvčí Milan Bajcura.

Je středa půl čtvrté odpoledne a policisté evakuují nedaleké nákupní centrum. Lidé na parkovišti se nedostanou ani k autům.

„Během nakupování mě vyvedli policisté, s tím, že se tady něco děje, ale bližší informace nikdo nesdělil. Vyklidili celý obchod, ale co se tady děje, to nevím,“ popsal jeden z nakupujících.

Policie ukončila mimořádné opatření ve středu kolem 17. hodiny. Teď vyhodnocuje všechny získané poznatky. Pokud vyšetřování ukáže, že se jednalo jen o hloupý vtip, jeho autorovi hrozí za šíření poplašné zprávy až tříleté vězení. Navíc zřejmě bude muset uhradit veškeré ztráty obchodníků a také zbytečný výjezd policie, strážníků, hasičů a zdravotníků. Odhadované škody se pohybují v řádu minimálně stovek tisíc korun.

Evakuace z nákupního centra. Foto: TV Jéčko

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

  • reklama-tv-hcp.png

Reklama 2

  • logo-vykov-vertical-1.jpg

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3

  • Web-TV-jéčko-VDN_banner_1280x720.png