Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Policejní jednotka v Temelíně má nové vybavení za milion korun

Temelín – Dálkoměry, dalekohledy, stativy, měřice rychlosti větru, ale i speciální kombinézy a oděvy pro práci ve ztížených klimatických podmínkách. Nové vybavení a výstroj za milion korun získala zvláštní jednotka jihočeské policie od Nadace ČEZ.

Policejní mluvčí Jiří Matzner zmínil, že jednotka určená k ochraně jaderné elektrárny Temelín je pro řádné zabezpečení ochrany strategického zařízení velice důležitá. „Policisté totiž svoji činnost vykonávají jak na území vnitřní zóny havarijního plánování tak rovněž na území vnější zóny havarijního plánování,“ řekl Jiří Matzner.

Mluvčí elektrárny Marek Sviták dodal, že už v základním stupni patří obě české jaderné elektrárny mezi nejpřísněji střežené objekty v České republice.

„K dispozici je řada fyzických bariér, jsou nastavena organizační opatření a na ochraně elektrárny se podílí hned několik subjektů včetně bezpečnostních složek státu. A je důležité, aby tyto složky měly k dispozici moderní vybavení,“ poznamenal Marek Sviták.

Nové vybavení policistů. Foto: Policie ČR

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3