Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Pohonné hmoty na jihu Čech za poslední týden mírně podražily

České Budějovice (ČTK) – Pohonné hmoty v Jihočeském kraji za poslední týden stouply. Za Natural 95 řidiči momentálně zaplatí v průměru 29,31 Kč a za naftu přesně o korunu méně. Znamená to, že za posledních sedm dní se ceny zvedly přibližně o 20 haléřů na litr. Platí to prakticky o všech okresech Jihočeského kraje, vyplývá z aktuálních informací společnosti CCS.

Nafta téměř všude překonala hranici 28 korun. Výjimku tvoří pouze Strakonicko, kde se dá koupit v průměru za 27,71 Kč. Nejdražší je nafta na Táborsku, kde stojí téměř o korunu více.

Strakonicko také nabízí nejlevnější Natural 95. Řidiči jej tam mohou natankovat za 29,12 Kč. Průměrná cena Naturalu 95 se ve všech okresech přehoupla přes 29 korun.

V meziročním porovnání se však ceny pohonných hmot pohybují přibližně na stejné úrovni. Loni 30. listopadu stál Natural 95 v Jihočeském kraji v průměru 29,22 Kč a nafta 28,66 Kč.

Ilustrační snímek. Foto: furtovnik.cz

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3