Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Podvodník vyrukoval u soudu s falešnou směnkou na čtvrt milionu

České Budějovice – Ze zločinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku obvinili kriminalisté 67letého muže z Budějovicka. Ten prostřednictvím advokáta uplatňoval u krajského soudu falešnou směnku na 250 tisíc korun, kterou si před čtyřmi lety sám vystavil jménem svého někdejšího obchodního partnera.

Policejní mluvčí Lenka Krausová řekla, že zfalšování směnky i podpisu údajného dlužníka prokázali kriminalisté po rozsáhlém prověřování, výslechy několika lidí i vyžádáním znaleckého posudku z oboru písmoznalectví.

„Podle svědectví oznamovatelky v den, kdy mělo dojít k podpisu směnky, se tak nemohlo stát. Poškozený měl neodkládané, doložitelné povinnosti, a na místě podpisu se ani nemohl nacházet,“ popsala mluvčí s tím, že obviněný se s poškozeným znal a v minulosti spolu obchodovali.

Pokud soud prokáže podvodníkovi vinu a odsoudí ho, může strávit až osm let ve vězení.

Ilustrační snímek. Foto: infoportal.cz

 

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3