Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Podání daňového přiznání lidé odkládají. Úřad očekává nápor

Jižní Čechy – Přiznání k dani z příjmů za rok 2016 musí poplatníci podat nejpozději do pondělí 3. dubna. Pokud vám přiznání zpracovává daňový poradce nebo máte podle zvláštního zákona povinnost mít účetní uzávěrku ověřenou auditorem, máte nárok na prodlouženou lhůtu, a to do 3. července. Ale pozor!

„To platí jen tehdy, je -li plná moc k zastupování uplatněna u správce daně ve lhůtě neprodloužené, tedy do 3. dubna včetně,“ upozorňuje mluvčí finančního úřadu Jana Králová.

Přiznání k dani z příjmů bude vybírat nejen územní pracoviště finančního úřadu, kam jej můžete doručit osobně nebo elektronicky, ale i letos vyrazí finanční správa do terénu, aby některým lidem podání usnadnila.

Během února a března navštíví většinu jihočeských obcí s pověřeným obecním úřadem. Přesto, že termíny podání daňového přiznání lidé znají s velkým předstihem, budova finančního úřadu zatím stále zeje prázdnotou. Většina poplatníků totiž tuto povinnost nechává až na poslední chvíli.

Pracovníci finančního úřadu předpokládají, že jako každoročně se od posledního březnového dne až do třetího dubna, budou tvořit v budově nekonečné fronty. 

Na závěr ještě jedno důležité upozornění. Poplatníci, kteří mají zaregistrovanou datovou schránku, nemůžou podat přiznání jinak než elektronicky.

Ilustrační snímek. Foto: danarionline.cz

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3