Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Počet pacientů s chřipkou v Jihočeském kraji opět stoupnul

České Budějovice 27. ledna (ČTK) – Počet pacientů s akutním respiračním onemocněním v Jihočeském kraji za poslední týden opět stoupl. Momentálně připadá 1772 případů na 100.000 obyvatel, což je asi pět procent více než před týdnem. Znamená to, že v regionu stále pokračuje chřipková epidemie. ČTK to řekla Jitka Luňáčková z českobudějovické krajské hygienické stanice. Uvedla, že po závažném průběhu chřipkového onemocnění zemřely na Českobudějovicku dvě starší ženy.

Podle Luňáčkové však obě seniorky měly primárně jiné zdravotní komplikace. „K tomu dostaly chřipku se zápalem plic, což způsobilo jejich úmrtí,“ uvedla Luňáčková.

Nejvíce případů respiračních onemocnění připadá na děti. Ve věkové kategorii do pěti let jde o 5104 onemocnění na 100.000 dětí, ve věku šest až 14 let hygienici evidují 3421 nemocných na 100.000. „Jde o mateřské a základní školy, kde se ty nemoci v kolektivech šíří rychleji. Navíc dětský organismus se s tímto onemocněním třeba setkává poprvé a nemá ještě vytvořené protilátky jako dospělí,“ řekla Luňáčková.

Kvůli respiračním onemocnění nesmějí návštěvy do většiny jihočeských nemocnic. Stejné nařízení platí v domovech pro seniory v Horní Stropnici, Hluboké nad Vltavou a v českobudějovických domovech Máj, Hvízdal a Na Zlaté stoce a ústavy sociální péče v Bechyni, Budislavi, Soběslavi a Táboře.

Ilustrační snímek. Foto: ireceptar.cz

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3