Jsme všude na jihu Čech.

DM   Servis CB

Počet klíšťových onemocnění na jihu Čech stoupl

České Budějovice  (ČTK) – Počet případů klíšťových onemocnění v Jihočeském kraji v porovnání s loňskem stoupl. Hygienici letos evidovali 100 pacientů s encefalitidou, což je o tři více než v roce 2016. Zaznamenali rovněž 205 případů lymeské boreliózy, když loni jich bylo v tuto dobu 191. Novinářům to řekla ředitelka krajské hygienické stanice v Českých Budějovicích Květoslava Kotrbová.

„Na sklonku sezony můžeme konstatovat, že výskyt onemocnění klíšťovou encefalitidou v našem kraji bude podobný výskytu loňskému, alespoň co se týče absolutních čísel. Vidíme ale určité rozdíly ve výskytu onemocnění v jednotlivých okresech. Výrazně poklesl podle dosavadních dat oproti předešlým sezonám výskyt onemocnění v okresech Český Krumlov a Strakonice,“ uvedla. Dodala, že více případů hygienici registrovali na Českobudějovicku. „Zde je ve srovnání s loňskem výskyt dvojnásobný,“ uvedla Kotrbová.

Přestože počet případů u obou onemocnění meziročně stoupl, pořád se neblíží k zaznamenaným maximálním hodnotám. Největší výskyt klíšťové encefalitidy evidovali jihočeští hygienici v roce 2011, tehdy onemocnělo v regionu 170 lidí a v celé republice 861. Nejvíce případů lymeské boreliózy, 317, bylo na jihu Čech v roce 2013.

Petra Říhová

Všechny příspěvky

Reklama 1

  • reklama-tv-hcp.png

Reklama 2

  • logo-vykov-vertical-1.jpg

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3

  • Web-TV-jéčko-VDN_banner_1280x720.png