Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Počet asistentů prevence kriminality v Č. Budějovicích klesá

České Budějovice 16. ledna (ČTK) – Počet asistentů prevence kriminality v Českých Budějovicích klesá. Zatímco před dvěma roky tuto službu vykonávalo osm mužů, nyní jich je jenom šest. České Budějovice by přivítaly, kdyby počet asistentů vzrostl, ale většina zájemců nevyhovuje požadovaným kritériím. Novinářům to dnes řekl primátor Jiří Svoboda (ANO).

Uvedl, jaké základním požadavky musí uchazeči o službu splňovat. „Měli by splňovat kritéria pro zařazení k městské policii, i když ne tak přísná. Měli by být bezúhonní, což je možná někdy ten největší problém. Měli by být v určité fyzické kondici, měli by mít maturitu a samozřejmě i přirozenou autoritu,“ řekl Svoboda.

Funkce asistentů prevence kriminality ve městě existuje od roce 2013. Asistenti mají pomáhat při snižování kriminality v problémových lokalitách. Nejprve službu vykonávali pouze dva členové, postupně se jejich počet zvyšoval. Trend se začal obracet před dvěma roky.

Svoboda uvedl, že město o asistenty stojí a přivítalo by opět zvýšení jejich počtu. Náklady na tuto službu budou letos činit 4,7 milionu korun. Z velké části je hradí ministerstvo vnitra, zbytek platí českobudějovický magistrát. „Finance bychom našli i na vyšší počet asistentů, ale nedaří se nám je z výše uvedených důvodů získat,“ dodal Svoboda.

rek hj

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3