Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Počasí na jihu Čech přeje lyžařům i bruslařům

České Budějovice 1. března (ČTK) – Dostatek sněhu a teploty hluboko pod bodem mrazu jsou v lyžařských areálech v Jihočeském kraji v těchto dnech. Zájemci o sport nemusí vyrazit pouze na sjezdovky, v provozu je nadále i ledová magistrála pro bruslaře na lipenské přehradě. A ti, kteří hledají na jihočeských horách netradičnější zábavu, se mohou stát účastníky pokusu o zápis do knihy rekordů. Vyplývá to z ankety ČTK.

„Jedinečnou kombinaci si v těchto dnech užijete na Lipně. Ve Skiareálu Lipno panují dokonalé lyžařské podmínky a hned vedle je upravená bruslařská dráha na zamrzlém jezeře,“ uvedl za lipenský skiareál Vojen Smíšek. Na sjezdovkách leží na 80 centimetrů sněhu. A led o síle více než 18 centimetrů na lipenské přehradě nabízí pro bruslaře upravenou několikakilometrovou magistrálu.

Ideální podmínky mohou návštěvníci využít i v areálu na Zadově. Provozovatelé uvedli, že výška sněhu na sjezdovkách dosahuje až metru. „Upravené jsou také trasy pro běžkaře o délce 50 kilometrů,“ uvedl Petr Vondraš ze zadovského střediska. Dostatek sněhu leží rovněž na kopcích areálu Hochficht, jenž se nachází na česko-rakouské hranici Šumavy.

Pro milovníky zábavy zase připravil na sobotu Turistický spolek Lipensko pokus o zápis do České knihy rekordů. V oblasti od Stožce na Prachaticku po Rožmberk na Českokrumlovsku budou lidé od 15:00 po dobu tří hodin popíjet na několika místech grog a bombardino. „Chceme touto společnou společenskou akcí podtrhnout ideální podmínky nádherné lipenské zimy a vytvořit prostor pro zábavu turistů,“ uvedl za spolek Jiří Mánek.

rek hj

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3