Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Plovárnu poničil silný déšť. Škody jdou do milionů korun

Týn nad Vltavou – Zhruba dvoumilionovou škodu způsobily letní přívalové deště na plovárně v Týně nad Vltavou. Jejím provozovatelům se nakonec podařilo zachránit sezónu, práce na opravách ale stále pokračují.

Oblíbenou vltavotýnskou plovárnu každoročně navštíví více než 30 tisíc lidí. Letos měli ale návštěvníci zhruba na dva týdny smůlu. Koncem července se přihnala bouřka a přívalový déšť plovárnu kompletně zaplavil.

„Došlo k vyplavení bazénového tělesa, které je středem této plovárny, bohužel i dvou strojoven, kde přívalový déšť napáchal nejvíce škody,“ popisuje ředitel Jiří Vránek.

Kvůli poškozeným technologiím se ze tří skluzavek podařilo během sezóny zprovoznit pouze jednu. V příštím roce by mělo být všechno v pořádku.

„Po této době probíhají opravy na strojovnách. Počítáme, že by měly probíhat do konce listopadu, kdy by měly být opraveny všechny následky po červencových záplavách,“ dodává ředitel.

V příštím roce už se návštěvníci mohou těšit na plovárnu v plném provozu.

plovarna
Kolem 30 tisíc lidí ročně navštíví vltavotýnskou plovárnu. Foto: www.kdesekoupat.cz

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3