Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Písek zdemoluje budovu bývalého depa, kde budou parkovací místa

Písek 17. února (ČTK) – Písek připravuje demolici budovy bývalého poštovního depa. Na jejím místě vzniknou nová parkovací místa. Bourání patrně začne v dubnu a práce na úpravě plochy skončí o dva měsíce později. V blízkosti centra tak bude prostor pro parkování několika desítek aut. ČTK to řekla mluvčí písecké radnice Irena Malotová.

Budova bývalého depa stojí mezi ulicemi Žižkova a Komenského. „Zbourání depa lze považovat za první etapu, díky které přibude kousek od centra zhruba třicet nových míst k parkování,“ uvedl písecký místostarosta Josef Knot (TOP 09).

Město také připravuje projekt stavby parkovacího domu pro 250 aut zhruba za 120 milionů korun. Bude v areálu v blízkosti bývalého depa. „Objekt je navržen jako terasovitý, objemově odstupňovaný, s jedním zapuštěným podlažím do stávajícího terénu a třemi nadzemními tak, aby co nejméně obtěžoval svou robustností majitele sousedních pozemků a domů,“ řekl městský architekt Josef Zábranský.

O projektu se v Písku hovoří už dva roky. Termín zahájení stavby však zatím není známý, proti výstavbě parkovacího domu jsou vlastníci některých sousedních pozemků. „Jejich hlavním protiargumentem je obava ze zvýšené hlučnosti a prašnosti kvůli navrhovanému vjezdu ze Žižkovy ulice,“ uvedl vedoucí odboru investic a rozvoje píseckého městského úřadu Václav Filip.

rek kš

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3