Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Písek zahájil výběrové řízení na stavbu bazénu za 283 mil. Kč

Písek 14. února (ČTK) – Písek zahájil výběrové řízení na stavbu bazénu. Náklady projektu se odhadují na 283 milionů korun. Hlavním kritériem soutěže je nejnižší cena. Stavba bazénu by měla začít ve druhé polovině letošního roku a potrvá přibližně 18 měsíců. ČTK to dnes řekl vedoucí odboru investic a rozvoje píseckého městského úřadu Václav Filip.

„Standardně trvá vývěrové řízení dva a půl měsíce. Záleží ale také na tom, kolik budou mít uchazeči dotazů. Přesto předpokládáme, že bychom někdy v květnu mohli znát vítěze,“ uvedl Filip s tím, že výběrové řízení městský úřad zahájil v pátek.

Případné zdržení zahájené stavby by podle něj mohlo zpozdit ještě odvolání neúspěšného uchazeče k antimonopolnímu úřadu. „Pokud by se to stalo, asi by to v časovém harmonogramu představovalo určitý problém,“ řekl Filip.

Nový plavecký bazén bude v areálu pod lesnickou školou. Nahradí komplex, který je v těsné blízkosti historického centra a podle kritiků se budova z 80. let minulého století nehodí do této zástavby. O tom, že město bude mít nový bazén, rozhodli před pěti lety obyvatelé Písku v referendu.

V novém komplexu bude pětadvacetimetrový bazén, výukový bazén se skluzavkou, vířivka a relaxační bazén. Ve wellness části radnice plánuje čtyři druhy saun. „Pro bazény bude až z 90 procent využívána upravená surová voda z řeky, tudíž se nebude zbytečně odčerpávat pitná voda z vodovodního řadu. Díky zpětnému získávání tepla jak z bazénové vody, tak i rekuperací vzduchu, půjde o stavbu v energetické třídě A, což v konečném důsledku znamená úsporu provozních nákladů,“ řekla radní Petra Trambová.

rek kš

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3