Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Písek za 38 milionů korun zmodernizuje lyžařský svah

Písek (ČTK) – Písek obnoví a zmodernizuje lyžařský svah, který nyní neumožňuje trvalý provoz. Náklady na úpravu areálu činí 38 milionů korun bez daně. Na první etapu obnovy město uvolní z letošního rozpočtu 13 milionů korun, navíc by mělo získat dotaci z Národního programu podpory cestovního ruchu v regionech ve výši 2,3 milionu korun. ČTK to řekl místostarosta Písku Josef Knot (TOP 09).

„Hlavním cílem projektu je zajištění modernizace a zefektivnění provozu lyžařského svahu. Stávající areál se v současné době nachází v neutěšeném stavu bez trvalého provozu, což znemožňuje využívání lyžařského svahu coby turistického cíle a je využíván pouze k tréninkům místního sportovního oddílu Ski klubu Písek,“ uvedl Knot.

Projekt počítá s prodloužením svahu v místě dojezdu u vodárny, instalací nového vleku a umělého osvětlení umožňujícího večerní provoz, vybudováním technického zasněžovaní, rozšířením parkovacích ploch a rozšířením lyžařských ploch o samostatný dětský výukový svah. „První etapa se zaměřuje na část pořízení lyžařského vleku, přípojky nízkého napětí a základní marketingové aktivity nezbytných pro otevření provozu lyžařského vleku pro veřejnost,“ doplnil vedoucí odboru investic a rozvoje píseckého městského úřadu Václav Filip.

DCF 1.0

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3