Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Písek uvolnil dva miliony korun na projekt inteligentních zastávek

Písek – Zastupitelé v Písku schválili uvolnění dvou milionů korun na vybudování takzvaně inteligentních zastávek městské hromadné dopravy.  Příjemcem dotace je dopravní společnost.

„Do tohoto projektu byly vybrány nejvytíženější zastávky městské dopravy a zastávky, kde dochází k přestupům mezi jednotlivými druhy veřejné dopravy,“ popsal místostarosta Josef Knot.

Dodal, že myšlenka poskytování informací tohoto charakteru v Písku navazuje na jiná evropská města a měla by být vzorem i pro další rozšíření na zastávky spojů pravidelné dopravy nejen v návaznosti na Písek, ale i pro vznikající integrovaný dopravní systém v rámci jižních Čech i dalších krajů.

„Díky přímé komunikaci jednotlivých vozidel o jejich aktuální poloze a výpočtu odhadovaného času příjezdu budou inteligentní panely cestujícím poskytovat informace o odjezdech v reálném čase, tzn. včetně případného zpoždění autobusu,“ doplnil obchodní ředitel dopravní společnosti Karel Coufal.

Ilustrační snímek. Foto: herman.cz

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3