Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Písek reprezentoval na summitu „chytrých“ měst na Tchajwanu

Písek – Jihočeský Písek reprezentoval republiku na mezinárodním setkání „chytrých“ měst na Tchajvanu. Summit se uskutečnil v hlavním městě Tchaipei a účastnili se ho zástupci měst, regionů, států, firem i vědeckých pracovišť, kteří spolupracují na společné vizi měst budoucnosti, Smart Cities.

Místostarosta Písku Josef Knot uvedl, že v letošním roce přilákala tato akce světového významu do tchajwanské metropole přes sto tisíc návštěvníků a přes sto padesát vystavovatelů z více než šedesáti měst a regionů.

Můžete se tu setkat se zástupci nejsilnějších světových ekonomik a prohlédnout si neuvěřitelných 700 stánků, které nabízejí ta nejsofistikovanější řešení v oblastech, jako je zdravotnictví, mobilita, bezpečnost, otevřená veřejná správa či informační a komunikační technologie.

„Smyslem akce je umožnit zástupcům měst a regionů, firem a odborných pracovišť seznámit se s těmi nejmodernějšími postupy, které se v praxi měst a regionů dají uplatnit, navázat kontakty a vytvořit společné projekty těžící ze vzájemné synergie. Právě toto sdílení poznatků je klíčem k rozvoji koncepce chytrých měst,“ vysvětlil místostarosta Knot.
Na summit se sjíždějí zástupci světových metropolí, kde už koncept Smart City zapustil hluboké kořeny. „V porovnání s ostatními světovými metropolemi jsme v rodině Smart Cities stále nováčkem. Snažíme se ale právě díky těmto příležitostem rychle učit, a tak v každé další připravované investiční akci už zvažujeme možné zapojení chytrých řešení,“ dodal Josef Knot.
Součástí delegace Písku byl i místostarosta Jiří Hořánek. „Překvapilo mě, jak vstřícného přijetí se nám dostalo. Absolvovali jsme řadu formálních i neformálních setkání i jednání s nejvyššími představiteli Tchajwanu i osobnostmi z akademické a soukromé sféry,“ uvedl Hořánek s tím, že je  proto škoda, že písecká delegace byla jediným zástupcem veřejné správy, přestože se ke konceptu chytrých měst hlásí v Česku řada jiných měst a obcí.
Ilustrační snímek ze summitu. Foto: bizradar.co

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3