Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Písek připravuje navigační systém na parkoviště

Písek (ČTK) – Písek připravuje systém, který bude navigovat řidiče na parkoviště ve městě podle jeho obsazenosti. Zatím by se tento projekt měl týkat parkovací plochy u Výstaviště. Automobily tam bude navigovat pět světelných tabulí, které budou řidiče na příjezdových trasách informovat o počtu volných míst na parkovišti. Novináře o tom informoval písecký místostarosta Josef Knot.

„Jedním z primárních úkolů konceptu Smart Písek v rámci pilíře mobilita je řešit problém parkování, který dlouhodobě trápí nejen občany města, ale i návštěvníky. Na projektu rekonstrukce parkoviště P1 u Výstaviště jsme strávili rok intenzivní práce,“ uvedl Knot.

Dodal, že navigační systém by měl informovat i o stavu parkovacích míst ve městě. „Řidičům se tím zkrátí čas při hledání volného místa. Nebudeme tak šetřit jen jejich nervy, ale i životní prostředí, protože s nižším nájezdem se sníží pochopitelně i emise,“ řekl Knot.

Písek se před rokem připojil ke konceptu Smart City, který má lidem zajistit ekologické a energeticky úsporné prostředí. Projekt podporuje ministerstvo životního prostředí, které loni v únoru podepsalo se zástupci vedení Písku deklaraci o spolupráci. Koncept Smart City se týká především zavádění nových technologií nebo změn v systému dopravy. V České republice se k tomuto projektu zatím přihlásily asi dvě desítky měst.

Ilustrační snímek. Foto: radirna.cz

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3