Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Písek postaví novou úpravnu vody i knihovnu za 312 milionů korun

Písek – Výstavba nové úpravny vody v lokalitě Hradiště a přestavba bývalé školy na Alšově náměstí na městskou knihovnu a centrum vzdělávání. Dvě významné investiční akce za 312 milionů korun odstartují ve středu 24. května v Písku.

Místostarosta města Josef Knot vysvětlil, že výstavba nové úpravny vody vyjde na 179 milionů korun bez DPH, to je asi o pět milionů korun méně oproti původním předpokladům.

„Rekonstrukce bývalé školy na knihovnu a centrum vzdělávání bude stát 133 milionů. Oproti předpokládané ceně ušetříme asi 20 milionů korun,“ dodává místostarosta.

Úpravna vody na Hradišťském kopci zajistí stabilizaci dodávek pitné vody pro město a zlepší její kvalitu. „Předmětem zadávacího řízení úpravny vody byla dostavba nových a změna existujících objektů v areálech úpravny a vodojemu Hradiště, včetně související infrastruktury a jímacího objektu,“ popisuje Roman Honzík, jednatel Vodárenské správy Písek. S tím, že úpravna bude vybavena novým automatickým řídícím systémem. Ten bude propojen s informačním systémem v rámci koncepce Smart City Písek.

Městská knihovna a centrum vzdělávání, které vzniknou v historické budově bývalé školy na Alšově náměstí, nabídnou podle radnice kvalitní zázemí, více prostoru a pohodlí.

„Objekt bude bezbariérový, zmizí nevhodné novodobé přístavby a další necitlivé stavební zásahy,“ říká Václav Filip, vedoucí odboru investic a rozvoje městského úřadu.

Mluvčí radnice Irena Malotová doplnila, že město zaplatí obě stavby z vlastního rozpočtu. Na rekonstrukci školy se město uchází o dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu. Ta by dosahovala maximálně 15 milionů korun, zda ji město získá, se dozví na konci letošního roku.

„Nová úpravna vody i knihovna a centrum vzdělávání by měly sloužit svému účelu již na podzim 2018,“ dodala mluvčí.

Vizualizace. Foto: stavbaweb.dumabyt.cz

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3