Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Písek od ledna zlevní svoz odpadu o 50 Kč na 440 korun

Písek 29. prosince (ČTK) – Obyvatelé Písku zaplatí od příštího roku za svoz odpadu 440 korun, což je o 50 Kč méně něž letos. Znamená to, že Písek bude v tomto směru jedním z nejlevnějších měst v Jihočeském kraji. Například v nedalekém Protivíně platí lidé za svoz odpadu ročně 600 korun. ČTK to řekla mluvčí písecké radnice Irena Malotová.

„Slíbili jsme snížit cenu za svoz komunálního odpadu v případě, že budou obyvatelé Písku dobře třídit. Naše město je už léta mezi nejlepšími v republice a třídíme stále více,“ uvedl písecký radní Marek Anděl, který snížení poplatku navrhl.

Písek patří mezi nejúspěšnější města v třídění odpadu v Jihočeském kraji. Pravidelně za to získává ocenění od ekologického hnutí Arnika nebo v soutěži společnosti Eko-kom. V roce 2017 Písečtí vytřídili k dalšímu zpracování téměř 700 tun papíru, 456 tun plastů a 385 tun skla. „Už na počátku 90. let ve městě fungoval jeden z prvních sběrných dvorů v republice. V současnosti mají obyvatelé k dispozici šest sběrných dvorů a jedno sběrné místo. Nejpozději v lednu budou ve městě umístěny také kontejnery na zpětný sběr kovů,“ uvedl vedoucí odboru životního prostředí písecké radnice Miloslav Šatra.

rek hj

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3