Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Písek od března mění systém parkování v centru

Písek 22. ledna (ČTK) – Písek od března změní systém parkování ve městě a zavede tři tarifní pásma. Radnice chce novými pravidly zajistit to, aby v centru stála auta co možná nejkratší dobu. V centru Písku a okolí je nyní 467 placených parkovacích míst. Město plánuje nepatrné zvýšení této kapacity. ČTK to řekl vedoucí odboru dopravy píseckého městského úřadu Michal Kovařík.

Změna tarifu znamená například nová pravidla pro stání v samotném středu Písku. „Na parkovištích v centru města zařazených v tarifním pásmu číslo 1 je sazba za první dvě hodiny oproti původnímu stavu nižší, pak ale začíná progresivně narůstat. Rozšiřuje se také doba zpoplatnění na Velkém náměstí o víkendech,“ uvedl Kovařík.

Řidiči tak v prvním tarifním pásmu zaplatí za první hodinu 20 korun, za druhou 30 korun a za každou další 50 korun. Doposud byla přitom cena 30 korun za každou hodinu. „Cílem města jako vlastníka komunikací je zajistit, aby na parkovištích v centru auta parkovala především krátkodobě s dobou stání nepřesahující dvě až tři hodiny,“ uvedl místostarosta Jiří Hořánek (ANO). Na Velkém náměstí se pak nově bude platit za parkování každý den od 8:00 do 18:00.

Podle Kovaříka město nabízí dostatek míst pro turisty i pro lidi, kteří přijíždějí do města za prací. Pro tuto skupinu je určeno parkoviště na Výstavišti, které je deset minut chůze od centra.

Kovařík dodal,že od března rovněž vznikne nových deset míst v Chelčického ulici. „A od příštího roku dalších přibližně 30 u nemocnice v ulici Karla Čapka po dokončení její rekonstrukce,“ řekl.

rek hj

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3