Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Písek chce bývalý internát změnit na zařízení pro seniory

Písek 21. května (ČTK) – Písek chce z budovy bývalého internátu a ubytovny udělat pobytové zařízení pro seniory. Objekt patří kraji, a město jej proto chce vyměnit za jiné nemovitosti. Přestavba bývalé ubytovny a internátu na domov pro seniory přijde podle odhadů na desítky milionů korun. ČTK to řekl písecký místostarosta Josef Knot (TOP 09).

„Záměr musí ale samozřejmě schválit písecké i krajské zastupitelstvo,“ uvedl Knot. Objekt bývalého internátu a ubytovny, který je už delší dobu prázdný, je v Sovově ulici. I s pozemky o rozloze více než 3600 metrů čtverečních má odhadní cenu 28 milionů korun. Písek kraji na výměnu nabízí budovu domu dětí a mládeže a několik pozemků. „Vzhledem k tomu, že Jihočeský kraj nemá bez nákladné rekonstrukce ve svých objektech v Písku vhodné prostory pro činnost domu dětí a mládeže, věřím, že směna bude výhodným řešením pro obě strany,“ řekla písecká starostka Eva Vanžurová (Jihočeši 2012).

Většina velkých měst podle Knota řeší nedostatek míst v zařízení pro seniory. Poptávka je vyšší než poskytovaná nabídka. „A tenhle problém se samozřejmě týká také Písku,“ uvedl místostarosta.

rek kš

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3