Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Písečtí senioři mají nové kontaktní místo v divadle

Písek – Bezplatný přístup na internet, informační materiály na téma bezpečnosti i sociálněprávní problematiky nebo nabídka volnočasových aktivit a přednášek. To vše najdou písečtí senioři v nově otevřeném kontaktním místě, které se nachází v budově místního divadla.

„Naší snahou bylo sjednotit poskytování informací a nabídku aktivit pro seniory v Písku a okolí a zároveň jim umožnit aktivně se zapojovat nejen do kulturního dění zde v Písku“, říká starostka Eva Vanžurová.

Takzvaný Senior Point je již čtvrtý v Jihočeském kraji a osmadvacátý v republice. Lidé sem mohou zajít každé pondělí, středu a pátek od 9 do 11 hodin.

„Na Senior Pointu se budou scházet informace od jednotlivých seniorských sdružení, sociálních služeb a dalších organizací, které se seniorům věnují. Tím chceme seniorům usnadnit a zpřehlednit nabídku všech služeb ať už ze strany městských organizací nebo soukromého sektoru. Zaměstnanci Senior Pointu budou k dispozici nejen seniorům, ale i ostatním obyvatelům a návštěvníkům města při nabídce kulturního programu a dalších aktivit,“ vysvětluje Josef Kašpar, ředitel Centra kultury Města Písek.

Otevření Senior Pointu. Foto: Město Písek

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3