Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Písecká Sladovna změnila expozici Loutkové akademie

Písek (ČTK) – Písecká Sladovna změnila a rozšířila obsah expozice Loutková akademie. Tato výstava patří mezi nejnavštěvovanější v historii galerie, za půl roku si ji prohlédlo více než 20.000 lidí. Loutková akademie po změnách nabízí návštěvníkům nový tematický film nebo dřevěného kašpárka, který funguje jako ukázka pro vedení loutky. Děti si také mohou vyzkoušet stínové divadlo. Novinářům to řekli zástupci písecké Sladovny.

„Po zkušenostech z úvodních měsíců jsme změnili lektorský program. Máme úplně nový úvod. Přes takzvané společné zahrání příběhu o Golemovi vstupují děti a jejich rodiče rovnou do tématu, co to vlastně loutka je a co to znamená ji vést a mít za ni odpovědnost,“ uvedla ředitelka Sladovny Tereza Dobiášová.

Dodala, že změna reaguje na to, co především děti při prohlídce výstavy nejvíc zajímalo. Proto pořadatelé mimo jiné zvětšili šatnu, v níž se ti nejmenší návštěvníci převlékají do kostýmů princezen nebo rytířů. Součástí výstavy, která obsahuje stovky různých exponátů, zůstává nadále loutka obřího ptáka s rozpětím křídel přibližně čtyři metry.

Loutkářství má v Česku a bývalém Československu velkou tradici. Na začátku prosince se jako takzvané nehmotné dědictví dostalo na seznam UNESCO.

Ilustrační snímek. Foto: nebeskeloutky.com

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3