Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Písecká galerie Sladovna bude mít od ledna nového ředitele

Písek (ČTK) – Ředitelka písecké galerie Sladovna Tereza Dobiášová k 31. prosinci skončí po pěti letech ve funkci. Město připravuje výběrové řízení na nového ředitele. ČTK to ve čtvrtek 14. září řekl místostarosta Josef Knot (TOP 09). Sladovnu, která posledních pět let nabízí interaktivní výstavy pro děti, loni navštívilo asi 40.000 lidí.

„Správní rada vypíše výběrové řízení na nového ředitele. Paní ředitelka tomu dala nový směr, který se ukázal jako správný. Vůbec bych se nebránil, kdyby nový ředitel pokračoval v tomto duchu, ale bude záležet na vizi, kterou by mělo nové vedení přinést,“ řekl Knot. Jako jednu z možností zmínil již dříve navrhovaný záměr, aby ve Sladovně vzniklo Muzeum koster, které by zaplatila protivínská zoo, stálo by asi 20 milionů. Uzávěrka přihlášek do výběrového řízení na nového ředitele je 31. října, nástup je od 1. ledna 2018.

Sladovna je obecně prospěšná společnost sídlící v budově města, správní radu vybírají zastupitelé. Dobiášová, která dříve vedla v Českých Budějovicích soubor Barevný děti, řídila Sladovnu od srpna 2012. Za posledních pět let roste galerii návštěvnost: v roce 2010 tam zamířilo 8810 lidí, loni 40.000 návštěvníků. Nejvíc, asi 20.000, jich zlákala v roce 2013 výstava Mraveniště, od letošního května je z něj stálá expozice.

„Já chci už delší dobu jít dál a teď je velmi dobrý čas odejít. Je hotové Mraveniště, dodělává se expozice ilustrace, organizace je stabilizovaná, prošli jsme dobře velkým auditem, většina velkých politických rozporů je vyřešená. Nemyslím si, že je to ve Sladovně udržitelné na věky, už na to nemám sílu. Táhne mě to na volnou nohu, chci dělat věci zaměřené víc obchodně a víc umělecky pracovat. A začíná mě to táhnout do Prahy,“ řekla ČTK Dobiášová, na jejíž rezignaci ve čtvrtek upozornil regionální Deník.

Kdysi průmyslová budova Sladovny je největším zážitkovým prostorem pro rodiny s dětmi v kraji. Sladovna hospodaří se sumou 13,5 milionu korun, z toho osm milionů dává město. Letos dalo 11 milionů, i jako investici do expozice Mraveniště.

Tereza Dobiášová. Foto: TV Jéčko

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3