Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Petice proti demolici haly v Č. Budějovicích má přes 5000 podpisů

České Budějovice 18. dubna (ČTK) – Více než 5000 lidí podepsalo petici proti bourání českobudějovické sportovní haly. Demolice objektu má podle plánu začít v květnu. Místo ní chce magistrát na stejném místě vybudovat multifunkční centrum. Proti tomuto rozhodnutí se staví zástupci sportovních klubů, které halu využívají. Petiční výbor dnes o výzvě proti zbourání haly informoval novináře.

„Každý den počet podpisů stoupá. Za tři týdny se jich shromáždilo na 3500, což vyjadřuje jasné stanovisko občanů,“ uvedl člen petičního výboru Stanislav Rataj. Dodal, že výbor chce petici s podpisy předat na magistrát před dalším jednáním zastupitelstva, které se uskuteční 14. května.

Podle autorů textu není nezbytně nutné halu bourat. „Pro potřebu sportů slouží na výborné úrovni. V žádném případě není hala ve stavu, že by se musela demolovat,“ uvedl další člen petičního výboru Ludvík Fabián.

Sportovní hala na Dlouhé louce je v provozu od roku 1985. Její vybudování i s úpravou okolí stálo tehdy 33 milionů československých korun. Podle Fabiána je technický stav sportovní haly vyhovující.

Stavba multifunkčního centra přijde na více než 300 milionů korun. Nový objekt má mít dvě stejné palubovky a zvýší se kapacita hlediště, kdy třeba volejbalové zápasy bude moct sledovat až 2250 diváků místo současných 1500. Ideu nové haly prosazoval především českobudějovický volejbalový klub, který patří dlouhodobě do tuzemské špičky. Parametry současné haly neodpovídají požadavkům pro mezinárodní zápasy. Týká se to především stropu, který je ve výšce devíti metrů od palubovky a nový by měl být o tři metry výš.

Multifunkční centrum však nepočítá s atletickým koridorem, který by měl výhledově vzniknout v areálu základní školy Oskara Nedbala. Magistrát nabídl atletickým oddílům dočasně provizorní prostory v jiných objektech, které však podle atletů nesplňují potřebné parametry.

Marek Bílek kš

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3