Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Pětice kuplířů přiměla desítky žen k prostituci v nočních klubech

Tábor – Rozsáhlý případ kuplířství řeší táborští kriminalisté. Ti ve spolupráci se zásahovou jednotkou a policisty z obvodních oddělení zadrželi pět mužů, kteří údajně přiměli k prostituci desítky žen.

Lákavé sliby o zajištění práce a nadstandardních výdělcích, které končí fyzickým i psychickým nátlakem a snadným kořistěním z cizích peněz. Na trestnou činnost proti lidské důstojnosti v sexuální oblasti si posvítili táborští kriminalisté. Minulý týden zadrželi na Táborsku a Pelhřimovsku pětici mužů ve věku od 30 do 52 let, kteří přesvědčili desítky žen k provozování prostituce v nočních klubech. A pak je připravili o podstatnou část výdělku.

„V této chvíli pracujeme s počtem více jak dvaceti dívek. Jedná se o dívky jak z České republiky, tak i z ciziny,“ řekl policejní mluvčí Miroslav Doubek.

Dva obviněné stíhají policisté na svobodě, tři skončili v českobudějovické vazební věznici. Kriminalisté viní čtyři občany České republiky a jednoho cizince z kuplířství. Ani po sdělení obvinění zatím není vyšetřování u konce.

„Na této problematice i nadále usilovně pracujeme, protože tato trestná činnost negeneruje pouze tyto skutky, ale také násilnou trestnou činnost a případně trestnou činnost na poli drogové kriminality,“ dodal mluvčí Doubek.

Při prokázání viny a odsouzení hrozí obviněným až čtyřletý pobyt ve vězení.

Razie v klubech na Táborsku. Foto: Policie ČR

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3