Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Parašutisté zůstali v hořícím letadle. Zachraňovalo je 70 lidí

Strakonice – Malé letadlo s několika parašutisty na palubě má kvůli technické závadě poruchu na motoru a po dopadu na zem začíná hořet. Jeden z parašutistů stihne zavčasu vyskočit, ale ztratí se v lese. Zbývající zůstanou v letadle a se zraněním čekají na pomoc. Takový scénář mělo cvičení Letadlo 2017, které uspořádali ve středu 7. června dopoledne záchranáři ve Strakonicích.

Mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů popsala, že do akce se zapojilo téměř 70 policistů, dobrovolných i profesionálních hasičů, zdravotníků, městských strážníků a zaměstnanců letiště. Trénovali vyhledání a předlékařské ošetření zraněných cestujících i hašení požáru letadla.

„Velitel zásahu vzhledem k rozsahu události rozdělil místo zásahu na tři sektory: sektor vyhledání, vyproštění a záchrany osob z havarovaného letadla se současnou likvidací požáru, sektor zdravotnické pomoci s poskytnutím přednemocniční neodkladné péče a sektor pátrání po pohřešovaném parašutistovi. Velitelé jednotlivých sektorů pak spolupracovali ve zřízeném štabu velitele zásahu,“ popsala mluvčí.

Letadlo 2017. 4x Foto: HZS JčK

let-2 let-3let-4

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3