Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Paraglaidistu zradilo tažné lano. Po pádu na zem zahynul

Jindřichohradecko – Tragickou smrt paraglaidisty vyšetřují policisté na Jindřichohradecku. Devětačtyřicetiletý muž se v sobotu 22. října odpoledne zřítil u obce Malý Pěčín ze zhruba dvacetimetrové výšky.  Utrpěl těžká zranění, na jejichž následky zemřel.

„Paraglaidista byl po pádu v bezvědomí a nedýchal. Svědkové poskytovali postiženému podle pokynů operátora zdravotnické záchranné služby základní první pomoc, včetně srdeční masáže. Záchranáři následně pokračovali rozšířenou resuscitací. Veškerá snaha však byla marná a lékař nakonec musel konstatovat jeho smrt. Muž zemřel následkem těžkých mnohačetných poranění,“ popsala mluvčí jihočeské záchranné služby Petra Kafková.

Jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner dodal, že pravděpodobnou příčinou nehody bylo přetržené tažné lano. „Muž utrpěným zraněním i přes rychlý zásah zdravotnické posádky vrtulníku podlehl. Jindřichohradečtí kriminalisté budou ve spolupráci s Úřadem pro vyšetřování příčin leteckých havárií zjišťovat přesný průběh této tragédie. Padákový kluzák byl zajištěn,“ doplnil mluvčí.

paraglide-1
Ilustrační snímek. Foto: www.researcher.watson.ibm.com

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3