Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Památkáři zvou turisty na mimořádnou prohlídku věže Jakobínka

Rožmberk nad Vltavou – Neopakovatelný zážitek spatřit malebné vltavské údolí s historickým městečkem Rožmberk z téměř ptačí perspektivy se naskytne těm, kteří využijí mimořádné komentované prohlídky věže Jakobínka. Ta se uskuteční ve čtvrtek 15. června od 15 hodin.

Markéta Slabová z Národního památkového ústavu v Českých Budějovicích zmínila, že prohlídka se koná z repliky středověkého dřevěného lešení, které se šnekovitě vine kol těla věže.

„Výklad erudovaného průvodce Petra Pavelce, spoluautora projektu a ředitele Národního památkového ústavu, územní památkové správy v Českých Budějovicích , návštěvníky seznámí s historií středověké věže, průběhem restaurátorských prací a využitím historických stavebních postupů a technologií, které jsou součástí projektu rozsáhlé obnovy této památky,“ řekla Markéta Slabová.

Prohlídka začíná v 15 hodin a stojí 300 korun. V případě nepříznivého počasí se ruší.

Rezervaci vstupenek zajišťuje státní hrad Rožmberk, 382 18 Rožmberk nad Vltavou, tel. +420 380 749 838, e-mail: rozmberk@npu.cz.

Další mimořádné prohlídky se uskuteční 12. července, 16. srpna a 14. září.

Věž Jakobínka. Foto: NPÚ Č. Budějovice

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3