Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Oxid uhelnatý zabil dvě děti na Krumlovsku

Český Krumlov 9. října (ČTK) – Na otravu oxidem uhelnatým zemřely v rodinném domě na Českokrumlovsku dvě děti. Třetí přiotrávené dítě skončilo se zdravotními problémy v nemocnici.

Tragická událost se stala v sobotu večer. Záchranáři po příjezdu na místo nalezli v domě kromě tří dětí ještě dva dospělé, které rovněž odvezli do nemocnice. ČTK to dnes řekla mluvčí záchranné služby Petra Kafková.

Tragickou událost podle předběžného vyšetřování policistů způsobil únik zplodin ze zařízení, které vyrábí elektřinu. „S ohledem na poškozené a jejich věk nebudeme v tuto chvíli k případu poskytovat žádné další informace,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Krausová.

Záchranáři do nemocnice transportovali také jednoho zasahujícího policistu s lehkými příznaky otravy oxidu uhelnatého. Na místě zasahovali tři výjezdové posádky záchranářů.

Podle Kafkové je otrava oxidem uhelnatým, jenž většinou uniká z různých přístrojů, každoročně příčinou úmrtí několika lidí. „Tato otrava je velice zákeřná proto, že jde o nedráždivý plyn bez zápachu, který vzniká nedokonalým spalováním za omezeného přístupu kyslíku. Velmi často je nesmírně obtížné vůbec zjistit, že se o otravu oxidem uhelnatým jedná. Poznat tuto diagnózu, je mnohdy velmi obtížné i pro profesionály,“ řekla Kafková.

img_2334
Ilustrační snímek. Foto: TV Jéčko

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3