Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Oprava přejezdu u Kaplice komplikuje dopravu do Rakouska

Kaplice (ČTK) – Kvůli opravě železničního přejezdu u Kaplice na Českokrumlovsku musí v těchto dnech řidiči počítat s komplikacemi na silnici I/3. Silnice, která spojuje České Budějovice s hraničním přechodem do Rakouska Dolní Dvořiště, je v místě rekonstrukce přejezdu neprůjezdná. Objízdné trasy vedou po silnicích nižších tříd a cestu prodlouží až o desítky kilometrů. Policisté zaznamenali kvůli uzavírce na I/3 řadu problémů, řekl ČTK jejich mluvčí Milan Bajcura.

„Jedná se především o to, že řidiči nerespektují značení. Ignorují to, že je vozovka uzavřená a jedou až k opravovanému přejezdu. Tam zjistí, že se místem skutečně nedá projet, a musí se složitě vracet,“ uvedl Bajcura.

Dělníci na přejezdu upravují povrch, což umožní rychlejší průjezd vlaků. „Nově bude místo zabezpečeno světelným přejezdovým zabezpečovacím zařízením se zajištěním sekvenčního sklápění nově instalovaných závor,“ řekl ČTK Pavel Tesař ze Správy železniční a dopravní cesty. Nyní je přejezd zajištěn jen výstražnými světly.

Práce potrvají do konce týdne. Kvůli tomu také nejezdí vlaky mezi stanicemi Rybník a Kaplice. Cestující v tomto úseku přepravují autobusy.

Ilustrační snímek. Foto: boretice.cz

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3