Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Oprava domu Štěpánka Netolického v Třeboni bodovala v soutěži

Třeboň – Český svaz stavebních inženýrů ve spolupráci s dalšími organizacemi ocenily rekonstrukci domu Štěpánka Netolického v Třeboni. Projekt získal druhé místo v soutěži Presta – prestižní stavba jižní Čechy 2014 – 2016.

Přihlášené stavby hodnotí jedenáctičlenná porota. Rozhoduje podle technických údajů uvedených v přihlášce, ale zároveň porotci stavbu osobně navštíví a kromě posouzení stavebních záležitostí se zaměřují i na provoz budovy.

Mluvčí třeboňské radnice Jitka Bednářová vysvětlila, že Presta jižní Čechy 2014-2016 měla celkem 45 přihlášených staveb.

„Město Třeboň do Presty přihlásilo projekt Zachování kulturního a historického dědictví v domě Štěpánka Netolického. V kategorii Občanské a průmyslové stavby – rekonstrukce – získal dům druhé místo – čestné uznání Presta, a to za citlivé provedení rekonstrukce objektu a kvalitní řemeslné a restaurátorské práce,“ řekla mluvčí.

Starostka města Terezie Jenisová doplnila, že na počátku rekonstrukce stál zásadní cíl – obnovit krásný historický dům v centru města a vrátit mu život.

„Musím říci, že architektu Jaromíru Kročákovi se to citlivým a pokorným přístupem podařilo. Osobně si nejvíc vážím toho, že rekonstrukcí domu se povedlo přivést lidi do centra města. Za necelý rok fungování měl dům Štěpánka Netolického více než 15 000 návštěvníků,“  dodala starostka.

Interiér domu Š. Netolického. Foto: itrebon.cz

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3