Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Opilý Němec (22) v Budějovicích nakopl strážníka do nohy a hlavy

České Budějovice – V pracovní neschopnosti skončil strážník, kterého v sobotu 14. ledna po sedmé hodině ranní napadl opilý 22letý Němec. Ten se bude české justici zpovídat z trestného činu násilí proti úřední osobě.

Mluvčí městské policie David Štýfal řekl, že incident se odehrál na Piaristickém náměstí v Budějovicích. Hlídka vyjela na místo kvůli oznámení, že na náměstí leží muž, který by mohl být zraněný. Když strážníci přijeli na místo, dotyčný muž seděl opřený o zeď domu. Byl při vědomí, ale očividně opilý.

Strážníci mu nabídli zajištění lékařské pomoci, na to ale cizinec reagoval pouze vulgárními nadávkami. Hlídka se rozhodla provést dechovou zkoušku a vyzvala muže, aby je následoval ke služebnímu autu. Ten zpočátku souhlasil.

„Náhle však zcela změnil své chování a kopl jednoho ze strážníků do nohy v oblasti kolenou. Ten po úderu upadl na zem. Útočník sám neudržel rovnováhu a při pádu na zem s sebou strhl druhého strážníka. Okamžitě kolem sebe začal kopat a mávat rukama, přičemž kopl již zraněného strážníka do oblasti hlavy,“ popsal mluvčí.

Druhý strážník vzápětí zavolal posily. Další hlídka pak cizince spoutala a převezla na služebnu cizinecké policie. Po zjištění totožnosti skončil na policejní služebně v ulici 28. října, kde mu strážci zákona naměřili 1,49 promile alkoholu.

„Napadený strážník byl ošetřen na oddělení úrazové ambulance Nemocnice v Českých Budějovicích. Jeho zdravotní stav si vyžádá pracovní neschopnost,“ dodal David Štýfal.

Ilustrační snímek. Foto: e-mostecko.cz

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3