Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Opilý bezdomovec se vykálel ve zpovědnici. Pak i v trolejbusu

České Budějovice – Zpovědnici v kostele a trolejbus linky č. 9 si zřejmě spletl s toaletou 47letý bezdomovec ze Slovenska.

Ten se v neděli 5. února ráno usídlil ve vozidle městské hromadné dopravy a odmítal se odsud hnout. Ani to dost dobře nešlo, byl totiž namol. Proto přijeli na místo strážníci.

Jejich mluvčí Věra Školková popsala, že muž měl pod sebou množství odpadků a zbytků potravin. Když s velkými potížemi, způsobenými nadměrným popíjením, vstal a vystoupil, strážníci museli pomoci řidiči trolejbusu s odklizením odpadků.

„Strážníci s dotyčným mužem řešili před několika dny událost s podobným scénářem. Tehdy se muž uchýlil do zpovědnice kostela, kterou znečistil exkrementy a odpadky,“ dodala mluvčí.

Mužovými přestupky proti veřejnému pořádku, spáchané znečištěním veřejně prospěšného zařízení, se bude dále zabývat správní orgán. Bezdomovci hrozí pokuta až 30 tisíc korun a zákaz pobytu na území města.

Ilustrační snímek. Foto: .policietrebic.unas.cz

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3