Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Opilec ve Vimperku vyhrožoval, že skočí z mostu. Zachránili ho

Vimperk – Skokem ze silničního mostu vyhrožoval 24letý cizinec ve Vimperku. Ve středu 8. března před 23. hodinou za ním vyjížděli policisté, městští strážníci a zdravotníci do Pražské ulice.

Policejní mluvčí Martina Joklová řekla, že díky dobré spolupráci se strážcům zákona podařilo muže po několika minutách profesionálního vyjednávání přesvědčit, aby ze zábradlí slezl dolů.

„Vzhledem k tomu, že muž začal jevit známky agrese, provedli u něho policisté orientační dechovou zkoušku, kterou mu naměřili přes dvě promile alkoholu v dechu,“ dodala mluvčí.

Očitý svědek Zdeněk Mucha popsal pro TV Jéčko, co předcházelo příjezdu strážníků.

„Šel jsem domů a na mostě nad silnicí vidím sedět člověka na zábradlí. Jelikož tam není chodník, tak to bylo divné. Seděl směrem od silnice. Po krátké konverzaci jsem usoudil, že něco není v pořádku. Komunikovali jsme spolu, většinou já s ním. On byl sprostý, vulgární a že mu nikdo nerozumí, ani já ne. Zkoušel jsem pomalu vyndat telefon z kapsy,ale všiml si toho a začal více nadávat.Tak ani záchranu nešlo zavolat,“ řekl svědek s tím, že asi po pěti minutách pod viaduktem na parkoviště projelo auto městské policie.

Svědek toho využil a běžel strážníky zastavit. Mával na ně a pak jim prý dokonce skočil před auto.

„Po oznámení, že je nahoře mladý nešťastný člověk, který chce skočit, tam jeli pod majákama, což si myslím, že je špatně. Po té jsem s ním stále komunikoval, i když byla městská policie na mostě. Zdálo se mi to rozumné, z důvodu, aby neměl čas se zaobírat policisty. Ti toho naštěstí využili a stáhli ho ze zábradlí,“ dodal Zdeněk Mucha s tím, že policisté a zdravotníci pak přijeli až později.

Po ukončení zásahu prohlédl muže lékař a následně ho policisté odvezli na záchytku.

Ilustrační snímek. Foto: TV Jéčko

 

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3