Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Opilá žena v Bechyni „bilancovala“ na mostě nad životem. Zachránili ji

Bechyně – Opilou 28letou ženu, která ve středu 16. srpna večer podle všeho uvažovala o sebevraždě, zachraňovali policisté a zdravotníci v Bechyni. Dotyčná seděla na zábradlí mostu Duha přes Lužnici a upřeně hleděla pod sebe do více než padesátimetrové hloubky. Jejího nervózního chování si všimla svědkyně, která hned přivolala pomoc.

Policejní mluvčí Miroslav Doubek popsal, že když policisté přijeli na místo, spatřili značně opilou ženu, která měla vedle sebe vyskládané doklady a další osobní věci.

„Policisté se opatrně k ženě přiblížili a stáhli ji ze zábradlí do bezpečného prostoru mostu. K vysvětlení svého jednání uvedla, že ,bilancovala´ nad svým životem,“ řekl mluvčí.

Při dechové zkoušce policisté ženě naměřili skoro 2,7 promile alkoholu. Lékař zdravotnické záchranné služby pak rozhodl o jejím převozu na protialkoholní záchytnou stanici v Českých Budějovicích. Po vystřízlivění ji čeká pohovor s psychiatrem.

„Nejedná se o první případ, kdy bechyňští policisté řešili takovouto situaci. Svým profesionálním jednáním a přístupem již v mnoha případech dokázali, že heslo Pomáhat a chránit není jen nápisem na dveřích jejich služebních vozů,“ dodal Miroslav Doubek.

Most Duha v Bechyni. Foto: mestobechyne.cz

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3