Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Opilá 14letá dívka nocovala venku u altánu. Skončila v nemocnici

České Budějovice – V nemocnici skončila teprve 14letá dívka z Českobudějovicka, která v noci na středu 16. srpna nocovala opilá u altánu poblíž konečné zastávky městské hromadné dopravy na sídlišti Máj. Našli ji tam dva náhodní kolemjdoucí. Když se jim nepodařilo nezletilou postavit na nohy, přivolali na pomoc strážníky.

Mluvčí městské policie Věra Školková zmínila, že ani po příjezdu hlídky nebyla dívka schopná vstát a vysvětlit, jak se na místě ocitla.

„Jelikož byla značně podchlazená a stěžovala si na bolesti hlavy, strážníci dívce poskytli teplou přikrývku a okamžitě přivolali zdravotnickou záchrannou službu. Zdravotníci si čtrnáctiletou dívku převzali a převezli ji do nemocnice,“ popsala mluvčí.

V nemocnici si pak dívku převzala její matka. Případ bude mít dohru na oddělení sociálně právní ochrany dětí budějovického magistrátu, jehož pracovnice strážníci o události vyrozuměli.

Ilustrační snímek. Foto: ordinace.cz

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3