Jsme všude na jihu Čech.

G-Car České Budějovice

Odstřelovači ze zásahovky mají stříbro z mezinárodní soutěže

Jižní Čechy – Stříbrnou medaili vybojovali v prestižní mezinárodní soutěži policejních odstřelovačů  Right of the Kings – Foxtrot Oscar Xray dva členové zásahové jednotky jihočeské policie. Uspěli v konkurenci 23 dvoučlenných týmů.

Policejní mluvčí Lenka Krausová řekla, že soutěž se uskutečnila v posledním dubnovém týdnu ve vojenském prostoru v Boleticích na Českokrumlovsku. Soutěžící stříleli na vzdálenost 10 – 970 metrů, ze stoje, vleže, ze člunu, úkrytu, věže i auta.

Jihočeskou policii zastupovali dva nadpraporčíci s více než 15letou praxí. Jeden z nich vyhrál s kolegou mezinárodní soutěž odstřelovačů už v roce 2011.

„Vybaveni útočnou a odstřelovací puškou, bagáží na celý týden s vědomím, že nebudou nikdy vědět kolik času stráví za jakéhokoliv počasí venku a jak náročná střelecká mise na ně čeká, prokázali, že jsou naprosto perfektně fyzicky i psychicky připraveni zvládat situace, které na ně mohu čekat i v reálném pracovním životě. Schopnost týmové spolupráce se policistům ze zásahové jednotky vyplatila, střelbu zvládli výborně v různých pozicích i vzdálenostech, rozmanitostech terénu a míst,“ řekla  Lenka Krausová.

Odstřelovači. Foto: Policie ČR

dsc05664

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

  • reklama-tv-hcp.png

Reklama 2

  • logo-vykov-vertical-1.jpg

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3

  • Web-TV-jéčko-VDN_banner_1280x720.png