Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Od léta bude kvůli obnově uzavřena hvězdárna v J. Hradci

Jindřichův Hradec 14. dubna (ČTK) – Od léta bude kvůli rekonstrukci na rok a půl zavřena hvězdárna v Jindřichově Hradci. Náklady na obnovu objektu s přístavbou nového vstupu a přednáškového sálu vyjdou přibližně na 22 milionů korun bez daně. Práce začnou 1. srpna, provoz pro veřejnost se ale uzavře už v červenci. ČTK to řekla Karolína Průšová z kanceláře starosty Jindřichova Hradce.

„Rada města schválila zadání veřejné zakázky na tento projekt. Uvidíme, jak se cena podle nabídek uchazečů změní,“ uvedla Průšová.

Podle ní se město na obnovu hvězdárny připravuje delší dobu. Radnice původně usilovala o to, aby náklady aspoň z části pokryl dotační titul, nakonec musí vše platit sama. „Uvidíme, zda by se podařilo najít vhodný grant na případný nákup vybavení do hvězdárny,“ dodala mluvčí.

Jindřichohradeckou hvězdárnu, která je v provozu od roku 1961, ročně navštíví několik tisíc lidí. Nese jméno po místním rodákovi a významném českém astronomovi Františku Nušlovi. Podílel se na vzniku nejznámější české hvězdárny v Ondřejově nedaleko Prahy, ve které sídlí Astronomický ústav Akademie věd ČR, a byl jejím prvním ředitelem.

rek ktp

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3