Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Obvinili šoféra havarovaného busu. Problém byl s tlumočníky

Jindřichův Hradec – Z obecného ohrožení z nedbalosti obvinili policisté řidiče maďarského autobusu, který ve čtvrtek 27. července dopoledne havaroval u Horního Bolíkova na Jindřichohradecku.

Policejní mluvčí Hana Millerová připomněla, že v autobuse cestovalo 34 čínských turistů. Čtyři z nich, tři ženy a muž, utrpěli lehká zranění a skončili v nemocnicích v Jihlavě a Jindřichově Hradci. Tři byli téhož dne propuštěni do domácího léčení, jedna ze zraněných se podrobila operaci a bude se léčit nejméně dva měsíce.

Řidič se podle policie zřejmě plně nevěnoval řízení a při projíždění mírné levotočivé zatáčky najel na nezpevněnou krajnici, která se pod autobusem utrhla.

„Řidič se snažil sjetí autobusu mimo vozovku zabránit, kdy s autobusem jel několik desítek metrů, avšak ve svahu pod vozovkou se převrátil na pravý bok a přitom vyvrátil zde rostoucí strom,“ popsala policejní mluvčí.

Kriminalisté, kteří nehodu vyšetřují, se museli při výslechu cestujících i řidiče potýkat s nesnázemi. Nemohli totiž sehnat tlumočníky.

„Tlumočník do čínštiny  se v Jihočeském kraji  ani v kraji Vysočina nenachází. Pomyslný trn z paty kriminalistům vytrhli až místní obyvatelé. Muž plynně hovořící maďarsky a zejména žena čínské národnosti, která v Jindřichově Hradci podniká. Bez jejich pomoci by výslechy zainteresovaných osob proběhnout nemohly,“ zmínila mluvčí Millerová.

Vyšetřovatelé vyrozuměli o nehodě maďarskou i čínskou ambasádu. Řidiči autobusu teď hrozí až pětileté vězení nebo zákaz řízení.

Havarovaný autobus. Foto: Policie ČR

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3