Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

O zápisy do škol v Č. Budějovicích rodiče zažádají elektronicky

České Budějovice 30. ledna (ČTK) – Žádosti o zápis do prvních tříd českobudějovických základních škol budou letos rodiče poprvé podávat elektronicky. Prostřednictvím webu vypíšou formulář, který v minulosti museli vyplňovat až na místě ve škole. Celý proces bude podle vedení českobudějovického magistrátu jednodušší pro rodiče i ředitele a mnohem efektivnější při zpracování údajů ze zápisů. Novinářům to řekl náměstek primátora Petr Podhola (ČSSD).

Podle něj systém například zpřehlední takzvanou duplicitu, kdy si jedno dítě vybere dvě základní školy. „Rodič má právo volby a může si dát více přihlášek na více základních škol. Dokud jsme neměli tento systém, tak jsme museli čekat, až se udělá porada ředitelů (škol),“ uvedl Podhola.

Náměstek českobudějovického primátora uvedl, že elektronickou formu žádostí o zápis do základních škol loni premiérově vyzkoušelo Brno. „Nám se ten systém líbil, a proto jsme jej také aplikovali. Patříme tak k jednomu z prvních měst v České republice, které takto postupuje,“ uvedl Podhola.

Elektronické přihlášky k zápisu do základních škol budou moci rodiče podávat od 5. do 30. března. Pokud tak někdo neučiní, může přijít rovnou k zápisu, který se ve všech školách v Českých Budějovicích bude konat 5. a 6. dubna, a na místě formulář vyplnit.

Město, které zřizuje 16 základních škol, očekává, že k zápisu přijde kolem 1100 prvňáků, uvedl náměstek primátora.

rek hj

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3