Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

O hlasy voličů v Č. Budějovicích usiluje 14 stran, hnutí a koalic

České Budějovice 31. července (ČTK) – Kandidátní listiny do komunálních voleb v Českých Budějovicích odevzdalo 14 politických subjektů. Je to o tři méně než před čtyřmi lety. Současný primátor města Jiří Svoboda z ANO, povede kandidátní listinu svého hnutí. O hlasy voličů bude usilovat i jeho předchůdce na magistrátu Juraj Thoma z hnutí Občané pro Budějovice (HOPB), jehož je lídrem. Dnes skončil termín pro podání kandidátních listin pro volby do zastupitelstev obcí. Počet kandidátek ČTK řekl Libor Trávníček z českobudějovického magistrátu.

„Největší nával zmocněnců s kandidátními listinami byl v pondělí. Dneska už to tak hrozné nebylo,“ řekl Trávníček. Řada politických subjektů odevzdává kandidátky až pár dní před vypršením lhůty.

O hlasy voličů v Českých Budějovicích budou usilovat ČSSD, ANO, SPD, KDU-ČSL, Piráti, KSČM, HOPB, koalice Vize národních socialistů, kterou tvoří strana ČSNS 2005 – česká strana národně socialistická a politické hnutí Národní obroda, dále ODS společně s nezávislými, Česká strana národně sociální, Pro Zdraví a sport, koalice STAN a Čisté Budějovice, Realisté a koalice Společně pro Budějovice složená z Lidovců a TOP 09.

Komunální volby v roce 2014 vyhrálo v Českých Budějovicích ANO, které získalo 20,65 procenta hlasů a v pětačtyřicetičlenném zastupitelstvu 12 křesel. Druhé ČSSD hlasy vynesly devět mandátů, třetímu HOPB osm mandátů, čtvrté KSČM šest, TOP-09 čtyři, lidovcům a ODS po třech. Koalici tvoří ANO, ČSSD, KDU-ČSL a ODS.

rek kš

Jéčko Man

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3