Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

O budoucnosti otáčivého hlediště má rozhodnout architektonická soutěž

Český Krumlov – Na otázky ohledně budoucnosti točny v krumlovském zámeckém parku snad už brzy dostaneme jasné odpovědi. Přispět k tomu má vyhlášení nové architektonické soutěže, díky které má otáčivé hlediště konečně dostat pevné stanoviště.

„Má být podepsána smlouva o pronájmu pozemků v zámecké zahradě tak, abychom mohli provozovat stávající otáčivé hlediště určitě do konce roku 2020,“ vysvětluje ředitel Jihočeského divadla Lukáš Průdek.

Otáčivé hlediště přiláká každý rok do Českého Krumlova nespočet turistů, takže z něj má užitek nejen Jihočeské divadlo, ale i město a krumlovští podnikatelé. Navíc je světovým unikátem a místní lidé jsou na něj hrdí. Ale ani to jak je vidět nestačí.

„ICOMOS, což je instituce, která se zabývá sídly a památkami, je největším odpůrcem toho, aby v této podobě zůstala točna tam, kde je,“ popisuje Jaromír Talíř, náměstek primátora Českých Budějovic.

Pronájem Jihočeskému divadlu už skončil a nyní je otáčivé hlediště v rukou zámeckého parku.

Otáčivé hlediště Jihočeského divadla v Českém Krumlově je pojmem který zná snad každý. Je zasazeno doprostřed nádherných zámeckých zahrad renesančního města, které je od roku 1992 zapsáno na listině světového kulturního dědictví UNESCO. Budoucnost točny je ale stále nejistá.

„Tady došlo v minulosti k několika chybám. UNESCO asi až po pěti letech zjistilo, že v zahradě v Českém Krumlově je tato točna a požaduje po České republice, aby dodržela závazek, že budeme uchovávat památky v původním stavu,“ dodává náměstek Talíř.

Podstatné je to, že točna zůstane nejméně do konce roku 2020 na současném místě.

gal_121094678716
Otáčivé hlediště. Foto: www.otacivehlediste.cz

 

 

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3