Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Nový výtah zajistí dětem v Dačicích snadnější přesuny po škole

Dačice – Snadnější přesuny po škole čekají handicapované děti v Dačicích na Jindřichohradecku. Tamní základní škola Boženy Němcové pořídila bezbariérový výtah, který spojuje přízemí, mezipatro a první podlaží a dětem s postižením ulehčí cesty na toalety pro handicapované v prvním patře.

„Bezbariérový výtah bude možné použít například i v případě náhlých úrazů a rovněž bude jedním z kritérií, které škole zajistí rovný přístup ke vzdělávání všem žákům a integraci dětí s tělesným handicapem,“ řekl ředitel školy Bohumil Havlík.

Na nákup výtahu získala škola dotaci 400 tisíc korun od Nadace ČEZ. Peníze posloužily jak na samotný výtah, tak i související stavební úpravy v budově.

„Grantový program Oranžové schody již pomohl desítkám škol s realizací bezbariérového prostředí pro žáky s tělesným postižením. Dětem i učitelům tak odpadá stres spojený s náročným přesunem mezi učebnami,“ uvedla ředitelka nadace Michaela Ziková.

Slavnost ve škole. Foto: Lenka Fabešová

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3