Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Nový ředitel Výstaviště plánuje nový pavilon, staré se bourají

České Budějovice 20. června (ČTK) – Postavit nový pavilon, stabilizovat společnost a zmodernizovat areál českobudějovického výstaviště jsou hlavní cíle, které má jeho nový ředitel Mojmír Severin. Zbourané jsou pavilony F, bourat se bude i některý z pavilonů E. Severin to dnes řekl ČTK. Ve funkci nahradil Leoše Kutnera, kterého Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond, jehož stoprocentním akcionářem je ministerstvo zemědělství, odvolal.

„Cíle jsou stabilizovat chod výstaviště a celé společnosti. Výstaviště bylo v chodu změn, které vyvolaly tlak na profitabilitu určitých akcí, a to se musí stabilizovat. To znamená dokončit změny, vytyčit priority rozvoje, z toho by nám měla vyjít koncepce a studie tak, abychom mohli hodně nových věcí v areálu vybudovat. Týká se to hlavně nového pavilonu, který by měl vzniknout po těch zbouraných, které jsou už momentálně dole,“ řekl Severin (44).

Zbourané jsou pavilony F, bude možné je využít pro agrosalon Země živitelka jako volnou výstavní plochu. Jeden z pavilonů E chce firma do srpnového začátku výstavy také zbourat a při Zemi živitelce tam umístit venkovní expozici 100 let českého zemědělství; další použije jako krytou výstavní plochu. „Ale může to doznat ještě nějakých změn,“ řekl Severin.

Areál má podle nového ředitele „své odžito“ a bez investic výstaviště nedokáže zajistit kvalitní služby. „Musíme to nahrazovat nestandardními a mnohdy dražšími úkony a technologickými pomůckami, akce jsou pro nás pak trošku dražší. Odvíjí se to od kvality inženýrských sítí a elektrifikace celého areálu. A když musíte pro každou akci zvolit nestandardní řešení, tak příplatek za nestandardnost něco stojí. Areál si investice zaslouží a nemůžeme čekat už ani měsíc,“ řekl Severin. Podle starších informací chtěla firma do roku 2022 investovat 690 milionů Kč.

Severin má zkušenosti z bankovního a agropotravinářského sektoru. Vystudoval provozně ekonomický obor na Zemědělské fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, devět let šéfoval sektoru zemědělství Moneta Money Bank, někdejší GE Money Bank a Agrobanky. „Měla na trhu podíl přes 35 procent klientů ze zemědělství,“ řekl Severin, mezi jehož koníčky patří lyžování, tenis a cyklistika.

Stoprocentním akcionářem Výstaviště je od loňského roku Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond. Výstaviště s areálem o rozloze 25 hektarů má 27 pavilonů. Jejich výstavní plocha je 6303 metrů čtverečních. Tržby firmy loni klesly o pět procent na 84,7 milionu korun, zisk po zdanění byl 3,84 milionu Kč, meziročně nižší o 57 procent. Agrosalon Země živitelka loni přilákal 109.278 lidí, nejvíce od roku 2005.

vkc kš

Jéčko Man

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3