Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Nové čipy i rychlejší net. Biskupství dá do svých škol miliony korun

České Budějovice – Elektronické čipy, nové učebny i interaktivní tabule, rychlejší internet nebo exkurze do Španělska, Anglie a Francie. Nejen na to se mohou těšit žáci a studenti Církevní základní školy a Biskupského gymnázia v Českých Budějovicích. Biskupství českobudějovické investuje do zlepšení výuky a zázemí škol desítky milionů korun. Modernizace a novinky ve výuce čekají na studenty i učitele.

Mluvčí biskupství Miroslav Bína zmínil, že v letošním roce usedne do lavic obou církevních škol celkem 1220 žáků a studentů. Na Biskupském gymnáziu je v současnosti 720 studentů. Do prvního ročníku osmiletého studijního programu nastupuje 30 studentů, šestiletého 51 studentů a čtyřletého 25 studentů. Na Církevní základní škole je 500 dětí, z toho 61 prvňáků.

„Z hlediska majetkových investic a vybavení diecézních škol jsou obě srovnatelné se školami zřizovanými městem České Budějovice, s řádově násobnými rozpočtovými možnostmi,“ řekl Miroslav Bína.

Ředitel Biskupského gymnázia a Církevní základní školy Martin Maršík doplnil, že studenti mohou nově využívat elektronické platby při kopírování dokumentů. Učitelé mají k dispozici novou výpočetní techniku a všichni pak kvalitnější připojení wifi. 

„Za velký úspěch považuji získání evropské dotace, pomocí které bude možno vybudovat podkrovní vestavbu dvou učeben“, vysvětlil Martin Maršík s tím, že škola získala zhruba 20 milionů korun a půdní vestavbu tak bude moci uskutečnit v tomto a příštím školním roce.

Studenti a další strávníci z řad veřejnosti se mohou těšit také na zvýšení komfortu ve školní jídelně díky novým výdejním pultům, které umožní rychlejší výdej stravy. Škola nyní připravuje projektovou dokumentaci, samotná instalace pultů za 300 – 400 tisíc korun je naplánována na letošní vánoční prázdniny.

Biskupské gymnázium. Foto: Jitka Erbenová

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3