Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

„Novák“ nahlásil neexistující nehodu se zraněním. Stíhá ho policie

Táborsko – Méně obvyklý případ šíření poplašné zprávy vyšetřují bechyňští policisté a táborští kriminalisté. Muž středního věku, který se představil jako „Novák“ volal v listopadu loňského roku na tísňovou linku, aby ohlásil nehodu dvou aut v Opařanech se zraněním a únikem provozních kapalin.

„Na místo tak vyjeli policisté, zdravotníci i hasiči. Na uvedeném místě, ani v jeho okolí, však k žádné nehodě prokazatelně nedošlo,“ řekl policejní mluvčí Miroslav Doubek.

Policisté vypátrali oznamovatele i přes to, že telefonoval z mobilu bez SIM karty a zřejmě si tak myslel, že je nedohledatelný. Své jednání zpočátku tvrdošíjně popíral.

„Policisté si proto ve věci vyžádali odborné kriminalistické vyjádření v odvětví fonoskopie, které prokázalo, že právě hlas tohoto muže je ten, který smyšlenou dopravní nehodu oznamoval,“ dodal mluvčí Doubek.

Při prokázání viny a odsouzení hrozí obviněnému až tříleté vězení a pokuta až 200 tisíc korun.

Ilustrační snímek. Foto: zachranny-kruh.cz

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3